Yurtdışı Üniversiteleri Kayıtları Başladı

Yurtdışı Üniversiteleri Kayıtları Başladı

Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmetlerimiz.

 

Bulgaristan, Ukrayna, Kosova, Ukrayna, Makedonya, Bosna Hersek üniversiteleri ve Malta dil okulları konusunda; Türkiye’de yetkili olarak danışmanlık ve rehberlik hizmetleri veren Rimena Yurtdışı Eğitim danışmanlık firması olarak profesyonel kadromuz olarak uzun yıllardir danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yurtdışı eğitimi konusunda nitelikli, hızlı, kaliteli bir hizmet sunan kuruluşumuz; almış olduğumuz ödüllerle başarılı performansınımız kanıtladık. 

 

Rimena Yurtdışı Eğitim ; tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla siz kıymetli öğrencilere okul ve ülke seçiminden başlayarak; vize işlemleri, kayıt ve müracaat işlemleri, ekonomik uçak ya da otobüs biletlerinden; eğitim sürecini tamamlayıp diploma alana kadar; ihtiyacınız olan her an yanınızda olarak danışmanlık hizmeti verecektir.

 

Yurtdışı üniversite eğitime konusunda temsilci bir marka olarak varlığını koruyan firmamız; bu konu da kazandığı haklı gururu; siz kıymetli öğrencilerin memnuniyetine bağlı şekilde oluşturmaktadır.
 

Güvenilirliği, kalitesi, hizmet anlayışında korumakta olduğu yüksek standartı sayesinde yurt dışı eğitimi konusunda lider konumuna geçen Rimena Yurtdışı Eğitim ve Danışmalık Hizmetleri; siz kıymetli öğrencilere idealinizdeki mesleğe en mükemmel ve en güvenilir bir biçimde, üstelik yurtdışında eğitim alarak ulaşmanıza rehberlik edecektir.

 

Üniversite Kazanamadım Diye Üzülmeyin

 

Eskiden yurtdışında üniversite eğitimi almak yalnızca zengin ve yüksek sosyete mensubu kişilerin yaşabileceği bir gerçekken; çağımızda eğitim ve öğrenim konusuna verilen önem sayesinde sunulmakta olan ekonomik maliyetlerle her öğrenciye açılan bir fırsat kapısı olmaktadır.

 

Pek çok insanın hayal bile edemeyeceği yurtdışı üniversite eğitimi; bu günün şartlarında bir rüya olmaktan çıkıyor. Ülkemizde pek çok öğrenci sınav sistemi, taban puan uygulaması yüzünden yeteneklerine uygun olan ya da kariyer yapmayı planladıkları bölümlerde okuyamıyor. Ya puanının yettiği fakat istemediği bir bölüme girmek mecburiyetinde kalarak yeteneklerinin dışında bir bölümde okuyarak hayallerinden uzaklaşıyor veya her saniyesi önemli olan hayatından bir yıl kaybederek, risk alıp yeniden sınava giriyor.

Sonuç; hayal kırıklığı, zaman kaybı, sene kaybı, emek kaybı ya da sevmediği, istemediği bir bölümde okuyarak sevmediği bir mesleğe sürüklenerek mutsuz olmaktır. İstemediğiniz yemeğe bile hayır diyebiliyorken, istemediğiniz bir bölümde yıllaca okumak ve daha sonra bu bölümün açtığı kapıdan ilerleyerek hayatı geçirmek korkunç bir hayal kırıklığı ve mutsuzluktur.

 

Hayallerinize sahip çıkmak, arzu ettiğiniz bölümde okumak hatta istediğiniz, yeteneklerinize uygun olan bir mesleğe sahip olarak başarılı ve tatminkar bir kariyer hayatı yapmak bir hayli kolay. Hem de bunu yurtdışında bulunan, Avrupa standartlarında, çağdaş ve modern eğitim veren bir üniversitede okuyarak başarabilirsiniz. Dahası; taban puanı, sınav sistemi gibi uygulamalara tabi olmadan; bir hayli ekonomik bir seviyede, hatta ülkemizde bulunan devlet üniversitelerinden daha hesaplı maliyetle başarmanız mümkün olmaktadır.

 

Üniversite sınavını kazanamadım diye üzülmeyin. İstediğiniz bölümü tutturamadınız diye hayallerinizden vazgeçmeyin. İstediğiniz bölüm; ülkeler ve okulları hakkında gereken en güncel bilgi ve desteği alabilirsiniz. Artık yurtdışında okumak bir hayal olmaktan çıktı.

 

Lise Mezunu Olmanız Yeterli

 

Yurt dışında bulunan üniversiteler; siz kıymetli öğrencilere; geleceğin doktorlarına, mühendislerine, avukatlarına, hâkimlerine ve bu gibi bir çok önemli ve konusunda başarılı olacak kişilere; Avrupa standartlarında; nitelikli, modern ve modern bir üniversite eğitimi alma fırsatı sunmaktadır.

 

Yurt dışı üniversitelerinde eğitim almak; bilhassa maddi yönden bir çok insanın gözünü korkutsa ülkemizdeki eğitim şartları ile karşılaştırıldığında hem maddi yönden hem de sağlamış olduğu avantajlar bakımında bir hayli büyük fırsatlar sunmaktadır.

 

Kayıt ve müracaat için sınav sistemi ya da taban puan uygulaması bulunmayan yurtdışı üniversitelerinde okumak için lise ya da dengi olarak kabul gören bir okuldan diploma almanız yeterli olmaktadır. Alacağınız bu diploma ya da okuldan alacağınız belge ile arzu ettiğiniz üniversitenin, istediğiniz herhangi bir bölümüne, gereken evrakları tamamlayarak kayıt yaptırabilirsiniz

 

Gerekli Belgelerin Hazırlanması Durumunda

 

Sınav sistemi ya da taban puan uygulaması olmaksızın yurtdışında bulunan dilediğiniz bir ülkedeki, dilediğiniz bir üniversitenin, dilediğiniz bir bölümüne kayıt yaptırarak; kariyeriniz açısından en önemli ilk adımı atabilirsiniz. Lise ya da dengi olarak kabul gören bir meslek lisesinden alacağınız diploma ilk sırada olmak üzere; üniversite transcripti, sağlık raporu, aileden alınacak olan muvakkat name, taahhütname, pasaport fotokopisi resim gibi evrakları tamamlayarak gereken müracaatnu ve kayıt yaptırabilirsiniz.

 

 

Yurtdışı üniversiteleri kayıt ve müracaat için gereken belgeleri Rimena Yurtdışı Eğitim ve Danışmalık Hizmetleri ile irtibat kurarak öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Dilerseniz firmamızla iletişim kurarak gereken belgeleri öğrenebilir, isterseniz direk firmadan bu belgeleri hazırlamanız konusunda destek alabilirsiniz.


İstediğiniz Bölümde Okuma Fırsatı !

 

Mutsuzluğun suçu nedense hep kadere atılmıştır. Oysaki sevinci yakalayabilmek insanın bütünüyle kendine bağlı oluşmaktadır. İş hayatı insan yaşamının en önemli ve en uzun bir sürecini kapsayan bir hayli ayrıntılı bir ayrıntıdır. Seçtiğiniz, istediğiniz, yeteneklerinizi kapsayan bir işte uzun yıllar boyunca zevk ve istekle çalışmak; başarı ve kariyerin ilk koşulunı oluşturmaktadır.

 

Ülkemizde sınav sistemi ya da taban puan uygulaması bir çokgencin seçmiş olduğu, arzu ettiği bölümün dışına çıkarak bütünüyle yeteneklerinin ve isteğinin dışında bir başka bölüme sürüklenerek mutsuz ve isteksiz bir i hayatı oluşturmasına neden oluyor.

 

Yurt dışı üniversiteleri bu konu da hayalleri gerçekleştirme bakımından büyük avantajlar sağlamaktadır. İsteyen herkes, istediği bölümde okuma şansına sahiptir. Avrupa standartlarında, modern ve teknolojik cihazlardan faydalanarak verilen yurtdışı üniversite eğitimi hem korkulduğu gibi el ya da cep yakan bir bütçe gerektirmez, hem de sınav sistemi ya da taban puan uygulaması koşulu öne sürmez.