Yurtdışı Eğitim Hakkında Genel Bilgi

Yurtdışı Eğitim Hakkında Genel Bilgi

Yurtdışı Eğitim


Yurtdışı Eğitim, başvurmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Yurtdışı Eğitim’e kayıt olmak için herhangi bir alan ayrımı ve Sınav puan koşulu aranmamaktadır. Yurtdışı eğitim üniversiteleri, meslek lisesi ya da lise diploması derecesi farkı gözetmeksizin okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Yurtdışı Eğitim için  taban puanları yoktur.

Yurtdışı Eğitim Fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları, pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Yurtdışı Eğitim fiyatları, ülkeden ülkeye ve bölüme göre değişkendir. Genelde Balkan üniversiteleri,  Avrupa ülkelerindeki üniversitelerden çok daha uygun fiyatları olmaktadır. Yurtdışı eğitim için lise ya da dengi okul mezunu olmak yeterlidir. Rimena Yurtdışı Eğitim  Danışmanlığı eğitim uzmanları bütçenize ve hayalinize uygun seçeneği bulmanızda sizlere yardım edecektir.
 
Yurtdışı Eğitim Lisans Tamamlama
Türkiye’de 2 senelik meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Yurtdışı eğitim lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları yeterli dil eğitimine sahip değillerse, evvela yurt dışı üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama eğitim programlarımız için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Üniversite
Yurtdışı Eğitim Üniversite, müracaatlarımız tüm yıl boyunca devam eder. Yurtdışı Eğitim Üniversite kabul belgesi 4-5 haftada alınmaktadır. Yurtdışı öğrenci vizesi de 4-5 haftadır. Öğrencilerin Yurtdışıda Üniversite Eğitim alabilmesi için 8-10 haftaya ihtiyaçları bulunur.Bu süreler kesinlik içermemekle birlikte değişebilmektedir.

Yurtdışında Tıp Okumak 
Yurtdışıda Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak için herhangi bir puan koşulu aranmamaktadır. Yurtdışıda Tıp  Okumak için taban puanları yoktur. Yurtdışıda Tıp Okumak için Lise Mezunu olmak yeterlidir.


Yurtdışıda tıp, diş hekimliği, eczacılık alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri setinasyonlardan bir tanesi olan Yurtdışı eğitim fırsatları sizleri beklemektedir. Tıp için lisans eğitimi 6 yıl olup, üniversitelerin senelik ortalama fiyatları ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Yurtdışı eğitim alacak  bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için eğitim uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Yurtdışında tıp eğitimi almak, diş hekimliği veya eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce muhakkak kendinizi ve yeterliliklerinizi doğru şekilde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.
 
Yurtdışı eğitim müracaatları tüm sene devam etmektedir.

Yurtdışı Eğitim Şartları
Yurtdışı Eğitim almak için meslek lisesi ya da lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Yurtdışı Eğitim alacak öğrenciler yeterli derecede ingilizce dil bilgisine sahip değillerse ,üniversite dil hazırlık okuluna devam ederler. Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde devam etme şansına sahipler.

Yurtdışı Eğitim Taban Puanları
Yurtdışı Eğitim Taban Puanları yoktur. Yurtdışı Eğitim için lise diploması sahibi olmak yeterlidir.


Yurtdışı Beslenme Giderleri, Yurtdışı Yurtlar, Evler, Yurtdışı Ulaşım, Yurtdışıda Yaşam
Yurtdışı Eğitim alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler.

Yurtdışı yurtların yakınlarında büyük marketler bulunur.

Yurtdışı üniversitelerin kampüs yurtları bulunur. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt olanağı sağlamamaktadır.

Yurtdışı Eğitim alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile beraber ev kiralayabilirler. Yurtdışı ev kiraları, tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.


Yurtdışı eğitim öğrencileri ulaşım için aylık abone kartı kullanmaktadır. Ulaşım, dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Yurtdışı üniversite bünyesinde yurtlar bulunabilir. Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

Yurtdışı Para Birimi, Yurtdışı Banka
Yurtdışı Para, euro ya da gidilecek ülkeye göre değişir. Öğrenciler diğer Yurtdışı bankalarında da hesap açtırabilirler. 

Yurtdışı Askerlik Tecili
Yurtdışı Eğitim öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.
Yurtdışı’nda askerlik tecil işlemleri T.C. Yurtdışı Konsolosluğunda yapılmaktadır.

Yurtdışı Üniversite Eğitim Fırsatlarımız !


Yurtdışı Eğitim Başvurlarımız tüm hızıyla Devam Ediyor. Yurtdışı Eğitim Kayıtları için bizlere ulaşmanız yeterli.
Yüzlerce Yurtdışı Eğitim Üniversiteleri Sizleri Bekliyor !


Yurtdışında YKS -TYT- AYT  Şartı Aranmadan İstediğiniz Bölümde Eğitim Fırsatı,
 
Yurtdışı eğitim hayaliniz var ise , size uygun ve cazip imkanlarımızdan yararlanın. Yurtdışı Üniversite Eğitimi  - Makedonya,Ukrayna, Bulgaristan,Romanya, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kosova, Macaristan, Üniversiteleri’ne taban puanları uygulaması olmadan kayıt olma olanağına sahipsiniz. 
 


Rimena Yurtdışı Eğitim   ile YÖK tarafından tanınan üniversiteler, YKS -TYT- AYT'de istediği yeri kazanamayan öğrenciler için ''ucuz'' eğitim fırsatı sunuyor


YKS -TYT- AYT  sınavına girmeden ve Şartı aranmadan yalnızca lise diploması ile üniversiteli olabileceğinizi biliyor musunuz?
 

İstediğiniz üniversitede arzu ettiğiniz bölümü okuma şansınız olduğunuzu?
 

Tüm dünyada geçebilecek bir diplomaya sahip olabileceğinizi?
 

Eğitim ücretlerinin Türkiye’den çok  ucuz olduğu bir yerde okuyabileceğinizi?
Yurtdışı Eğitim – Araştırma
Yurtdışında üniversite eğitim almadan once bütçenize, ihtiyaçlarınıza, vize şartları açısından durumunuza göre size en ideal olabilecek ülke ve şehrin belirlenmesi ilk yapmanız gerekli olan olacaktır.

Bu konu da da Rimena Yurtdışı Eğitim  Danışmanlığı eğitim uzmanları sizlere yardımcı olacaklardır.

Yurtdışında gitmek arzu ettiğiniz üniversitelerin ve şehirlerde size uygun olabilecek okullar, okul fiyatları , konaklama, yaşam, bilet, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da ayrı ayrı belirtilerek hesaplanır ve karşılaştırmalı bir maliyet tablosu çıkarılır. Rimena Yurtdışı Eğitim  Danışmanlığı eğitim uzmanlarımız size gitmeyi düşündüğünüz dönem için okul fiyatlarını ödeme şeklini muhakkak anlatacaktır. Okul seçiminde bütçeniz dahilinde alabileceğinizin en iyisini almanız sağlanmaya çalışılır.
Yurtdışı Eğitim – Karar


Yurtdışı eğitim kararı almak son derece önemlidir.Kararını veren öğrenci kendisi ile alakalı bilgiler yanında seçtiği okul, program ve konaklama isteklerini içeren detaylı bir kayıt formu doldurur. Öğrenciden istenen gerekli belgeler firmamıza teslimi yapılır. Konaklama olarak isteyene yurt, isteyen öğrenciye ev kiralamaları için Andolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza daha önce bilgi vermesi gerekir.
 

Yurtdışı eğitim – KayıtYurtdışı üniversite eğitim kayıtları,  Rimena Yurtdışı Eğitim  öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştirir ve okuldan kabul belgesi alır. Kabul belgesinin okuldan gelme sürecinden sonra kabul belgesi öğrenciye verilir.Yurtdışı Eğitim – Vize
 Öğrenci vize için kendinden istenilen belgeleri tamamlayıp konsolosluklara teslim eder. Vize müracaat formları danışmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde doldurulur.

Başvurular şahsen öğrenci tarafından yapmak zorundalar. Vize için öğrenci ile yüz yüze görüşme gerekiyor.


Yurtdışı Üniversite Bilet Ayarlanması
Rimena Yurtdışı Eğitim , öğrenci vizesini aldığında öğrencinin otobüs ya da uçak bileti rezervasyonunu yapar. Esnek tutulabildiği ve fiyat olarak en hesaplı olabilecek seçeneği bulmaya gayret eder.
Yurtdışı Üniversite Gidiş Oryantasyonu
Öğrenci gideceği şehrini yaşam, iklim, yeme alışkanlıkları, kültür, konaklama konusunda dikkat etmesi gerekli olan noktalar konusunda bilgilendirilir.

Özellikle ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için gidiş, pasaport kontrolü, aktarmalar dikkatle anlatılır.


Yurtdışı Eğitim - Hedefinize varış ve sonrası destek
Rimena Yurtdışı Eğitim  okullarla ilgili öğrencileri daha önce bilgilendirmekte ve beklentilerini doğru tuttuklarından emin olmaya çalışmaktadır.

 
Bununla birlikte okulla ya da konaklama ile alakalı yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler Rimena Yurtdışı Eğitim 'e yazarak ya da telefonla ulaşarak daima yardım alabilirler. Aynı tecrübeleri önceden kendileri yaşamış olan danışmanlarımız kimi zaman yalnızca yanlış anlamalardan kaynaklanan problemleri okulla konuşarak çok daha hızlı çözeceklerdir. 


​