Kosova'da Hukuk Eğitim Fırsatı!

Kosova'da Hukuk Eğitim Fırsatı!

Hukuk Eğitim Okuyacaklara Müjde!

İliria Kraliyet Üniversitesi 4 senelik Hukuk lisans eğitimi amaçlanır.

Programı başarıyla bitiren öğrenciler, Üniversite'de Hukuk bölümünden mezun olacaklardır.

İliria Kraliyet Üniversitesi 2000 de faaliyete geçerek eğitim dönemine başlamıştır. 

Modern teknolojiyle avrupa kalitesinde eğitim verilmektedir. 

İliria Kraliyet Üniversitesi Kosova’nın en büyük şehri ve başkenti olan Priştine’de bulunur.

Kosova’da bilinen ilk özel üniversite olarak İliria Kraliyet Üniversitesidir.

İliria Üniversitesi'nin asıl hedefi ‘Bireysel Başarı’ dır. Temel amacı ise, yeni nesiller ile beraber modern medeniyetlerin seviyesine ulaşılmasını sağlayıp bu nesillerin bilgi ve birikimlerini bireysel, toplumsal menfaatler için kullanılmasını sağlamaktan geçer.

İliria Üniversitesi nitelikli ve kendi alanlarında uzmanlaşmış bir öğretim elemanlarından oluşan bir kadroya sahiptir. Dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciler İliria Üniversitesi nin nitelikli eğitiminden dolayı burda eğitim almayı seçmektedirler

Dünya genelinde pek çok profesörün, bilim adamının ve diplomatların katılmış olduğu ve İliria Üniversitesinin düzenlemiş olduğu konferans, sempozyumlara ev sahipliği yapmaktadır.

İliria Kraliyet Üniversitesi , öğrencilerin okudukları bölümlerde aldıkları eğitimlerle kendilerini tam donanımlı bir bilgiye sahip olduklarını hissettirmek ve meslek hayatına kazandırmak adına okulda ihtiyaç duyabilecekleri her çeşit araç gereci bulundurmaktadır. 

Günümüz iş yaşamında ve kariyer planlama düşüncesi olan biri için bir hayli önem arz eden diplomalar ve belgeler ile modern dünyanın kapılarını aralamak konusunda öğrencilere yardım edecektir.

Mevcut olan pozisyonunuzda değişiklik sağlamak amacıyla sizlere çok iyi olanaklar sağlayacak olan İliria Üniversitesi, yüksek lisans ve lisans programlarında eğitim almanızı ve kendisinizi iş dünyasına en iyi biçimde hazırlamanıza yardım edecektir

Üniversite Bünyesi’nde Bulunan Bölümler;

Uluslararası İlişkiler ve Demokrası 

Hukuk 

Uluslararası İşletme 

Yönetim ve Bilişim 

Bilgisayar Bilimleri

Bankacılık, Finans ve Muhasebe 

Harç Ücreti: 1800 Euro ( Türkçe )

Neden İliria Kraliyet Üniversitesi ?

• Eğitim Görevlileri –İliria Kraliyet Üniversitesi nin çok nitelikli ve kendi alanlarında uzmanlaşmış bir öğretim kadrosuna sahiptir

• Ders İçeriği - Üniversite’deki eğitimin ders içeriği modern gelişmiş ve ihtiyaçlara dayanarak oluşturulmuştur. Üniversitenin Müfredatı Avrupa ve Dünyanın en önemli üniversitelerinden gelen eğitim görevlileri tarafından incelenmektedir;

• Öğrenme ve Uygulama - Öğrencilere verilen eğitimlerde uygulamaya çok önem verilmektedir bu biçimde sağlanan bilgilerin kalıcı olması temin edilmektedir;

• Bireysel Öğretim - Öğretimin temel amacı, bağımsız bir biçimde, kendi kendisini yönetebilecek durumda olan bireyler yetiştirmektir. Anlatım yönteminin en iyi yöntemlerinden bir tanesi olan küçük gurup olarak gerektiğinde bir sohbet havasına dönüştürmektir, üniversite için bu prensip son derece önemlidir.

• Sosyal Aktivite - Eğitimin yalnızca teori ve pratikten oluşan bir olgu olmadığı, öğrencinin sosyalleşmesi ile bir bütün oluşabileceği düşüncesi savunulmaktadır.

• Öncülük – İliria Kraliyet Üniversitesi olarak topluma yardımcı olabilecek ya da kendi alanında öncü olacak kişiler yetiştirir.

• Teknoloji – Bütün bölümler en son teknoloji araç gereçler ile donatılmıştır.

• Kütüphane - Öğrenci istediği herhangi bir zamanda sınırsız bilgi ve kaynaklara ulaşabilmektedir.

• İliria Kraliyet Üniversitesi, Avrupa Mükemmellik Ödülü’ne sahip bir kurumdur.

İliria Üniversitesi ‘Kraliyet' Ünvanı

İliria Üniversitesi Yüksek eğitim, ulusal ve eğitici değerler için ‘Kraliyet' unvanına sahiptir bu sebeple İliria Kraliyet Üniversitesi adını almıştır.

Majesteleri Kral I. Leka, kamuya yaptığı hizmetinden dolayı, İliria Üniversitesi’ne Kraliyet Amblemini kullanma yetkisi vermiştir.

İliria Üniversitesi Kampüsü

İliria Kraliyet Üniversitesinin kampüsü Kosova’nın en büyük şehri ve başkenti Priştine’de bulunur. Üniversitenin kampüsü güzel semtlerden birisi olarak bilinen Güneş Tepesi nde, Gazmend Zajmi yolu üstünde No: 75 adresinde yer almaktadır. Güneş tepesi, çok güzel ağaçlık ve yemyeşil sakin bir yerdir.

Çok çok büyük bir alanda kurulu olan İliria Kraliyet Üniversitesi kampüsü avrupa standartlarındaki güvenli binalardan oluşmaktadır. Sınıflar ileri teknoloji ile havalandırma ve klima sistemleriyle geniş, ferah ortamlardan oluşmaktadır. 

İliria Üniversitesi Kütüphanesi

İliria Üniversitesi öğrencilere gereken bilimsel araştırma yapmaları için bünyesinde yüzlerce farklı kaynağı bulunduran çok büyük bir kütüphaneye sahiptir.

Öğrenci istediği zaman bilgi ve kaynaklara ulaşabilmektedir.

Üniversite kütüphanesi modern bilgi sistemlerine sahiptir.

İliria Kraliyet Üniversitesi yönetimi bilgi sistemi ve bilgi kaynaklarına çok fazla önem vermektedir. Bu nedenle daimi olarak en son teknoloji kaynaklarının temini yapılmaktadır. Kütüphanenin bünyesinde zengin bilgi kaynakları bulunur. Kütüphane yönetimi, tedarik bölümü ve kütüphane idari personelleri olmak üzere kütüphanenin kendine yönetimi bulunur

Bilgi sistemi yazılımı ile öğrenci anahtar kelimeyle aratarak istediği kaynağa çok çabuk bir biçimde ulaşabilmektedir. 

Kalite kontrol ofisi yeniliklerden öğrencileri anında bilgilendirmektedir. Kütüphane bünyesindeki okuma odasını bütün öğrenciler yirmi dört saat sınırsız kullanabilirler.


İliria Kraliyet Üniversitesi Kalite Güvencesi

İliria Kraliyet Üniversitesi, profesör ve öğrenci ilişkisi, eğitim ve öğretim analizlerini, eğitim müfredatının uygulanması ve iyileştirilmesi, öğretim süreci kalitesi ve analizleri izlemek adına kalite ofisini kurmuştur. 

İliria Kraliyet Üniversitesi kalite ofisi uygulaması ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Kalite Ofisi, İliria Kraliyet Üniversite’nin yürütme organı görevini yapmaktadır.

Öğrenci Bilgi Sistemi

Öğrenci Bilgi Sistemi ile, İliria Kraliyet Üniversitesinde okuyan bütün öğrencilerin ders programları, alıştırmaları, araştırmaları, sınavları, derse katılımları ve devamsızlıkları, sınav neticelerini güncel takip edebilirler. Bilgiler düzenli bir biçimde sisteme aktarılır. Öğrencilere verilen özel şifreyle öğrenciler bu sisteme giriş yapabilmektedirler.

Bu sayede öğrenciler online ortamlarda idari personeller, eğitmenler ve diğer üniversite öğrencileri ile iletişim kurabilirler. Üniversitenin kütüphanesine erişim sağlayabilirler.

Bütün öğrenciler bilgisayar, akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde web üzerinden online bir şekilde aşağıda belirtilen hizmetlerden faydalanabilirler;

• Ders Sunumları

• Sınav tarihleri hakkında güncel bilgi almak

• Vize ve sınav neticelerini öğrenmek

• Seçmeli ders seçimi

• İlgili ders hakkında bilgi

• Notların iptali

• Derslerde katılım oran

• Ders takvimi

• İstatistik ve sınav başarılarının raporları

• Kişisel mesajları Okuma

• Ödemeler hakkında rapor

• Danışma

İliria Üniversitesi Uluslararası Öğrenci (ISIC)

Uluslararası Öğrenci Konferedasyonu olan ISTC öğrencilerin daha rahat gidebilmeleri, dünyadaki farklı ülkelere seyahat ve iletişimi geliştirmek amacı ile global öğrenci birliği konfederasyonu tarafından 1949 senesinde kurulmuştur. 

ISTC seyahat, sağlık sigortası sayesinde öğrenci değişim programları ve sezonluk çalışmalar, global kimlik kartları alanlarında öğrenciye yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır.

ISTC ağına her sene yaklaşık on milyon öğrenci katılmaktadır ve dünya genelinde 100’den fazla ülkede 5000’den fazla iletişm ofisleri bulunur.

Öğrenciler Uluslararası Öğrenci Konfederasyonunun sağladığı Uluslararası Öğrenci Kartlarına sahip olduktan sonra ISIC nin sağladığı imkanlardan problemsiz şekilde yararlanabilirler. 

ISIC kartı UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tarafından1968 senesinden bu yana global öğrenci kimlik belgesi olarak kabul edilmektedir.

İliria Kraliyet Üniversitesi sayesinde Kosova’ da okuyan bütün öğrenciler ISIC kartı’ na sahip olabilirler. Bu sayede global düzeyde bir öğrenci statüsüne kabul edilip kartın sahibi olduğu tüm avantajlardan; fiyat indirimleri, müze gezileri, uçak seyahatleri , tren yolculukları, tekne gezileri dünyanın çeşitli kültür merkezlerinde, çeşitli spor aktivitelerinde ve konserlerde, otel konaklamalarında, kütüphaneler, avm'ler, restoranlar, ve diğer hizmetlerden yararlanabilirler. 

İliria Kraliyet Üniversitesi’ne kayıt olacak tüm öğrenciler ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KARTI’na sahip olup bu kartın verdiği tüm haklardan öğrenim süresince yararlanabileceklerdir.

İliria Üniversitesi Tartışma Kulübü

İliria Kraliyet Üniversitesi Tartışma Kulübü’nün kuruluş gayesi öğrencileri kendisini ifade etmesini, hakkını savunmasını ve güzel konuşmasını öğretmektir. Ve Tartışmacılar arasından iyi olan tartışmacı seçilir ve çeşitli ödüllerle ödüllendirilir. 

Tartışma Kulübü’nün anlatım, tartışma biçBağlantıimi ve diyaloğu ingiliz parlementosu formatındadır.

Kursun amacı İngiliz tartışma formatı ile öğrencileri daha seçkin ve kuvvetli bireyler olmalarına hazırlamaktır. Eğitim süresince öğrenciler tartışma esnasında performansları ve tartışma yöntemleri ve bu konu da gereken eğitimleri almaktadırlar. Öğrenciler bu kurs sayesinde ekip çalışması alışkanlığını elde etmektedirler.

Bu kursu başarı ile tamamlayan öğrencilerden mükemmel tartışma becerileri, öğrencilerin çeşitl yarışmalara katılmaları da mümkün olmaktadır. İyi iletişim becerileri ile gelecek nesillere bu tecrübelerini aktarabileceklerdir.

Kursta teorik uygulamalar, tartışma oturumları, takım/grup çalışması, yazma görevleri, bilgi alışverişi ve paylaşım gibi alışkanlıkları elde etmeleri temin edilmektedir.

Kursu derece ile bitiren öğrencilere bilgisayar, telefon ve çeşitli hediyelerle ödüllendirirler. Ayrıca kursa katılan öğrencilerse İLİRİA KRALİYET ÜNİVERSİTESİ Katılım Sertifikasına sahip olurlar.

 
YÖK TANINIRLIK BELGESİ